V čem spočívá americká hypotéka bez dokládání příjmů

15 Srp
2020

Není pochyb o tom, že mnoho především mladých lidí touží po tom mít své bydlení. Však se také společnost nedívá zrovna milým okem na ty, kdo žijí ještě ve svých třiceti letech se svými rodiči. Avšak fakt, na který se často zapomíná, je to, že koupě nemovitosti není zrovna jednoduchý nebo levný proces.

 

Jejich ceny jsou totiž tak velké, že si je běžný člověk nemůže dovolit, zvláště ne někdo těsně po škole, kdo zrovna nastoupil do prvního zaměstnání. Znamená to tedy, že se má svého snu vzdát? Nikoliv. Řešením zde může být hypotéka, což je účelová půjčka, určená právě ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti.

 

house-2977085_1280

 

Je sice samozřejmé, že finančně to příliš výhodné není, ale máte jistotu, že po zaplacení bude daný byt skutečně patřit vám, místo toho, abyste měsíčně platili danou částku bez toho, že by byla naděje na změnu a s tím, že ona nemovitost vám patřit ani po dvaceti letech nebude.

 

Ovšem jakmile se o to začnete zajímat, zjistíte, že na trhu je poměrně velké množství druhů a typů hypotéky. Ty se sice neliší svým cílem, tedy poskytnout žadateli peníze na koupi dané nemovitosti, ale spíše podmínkami, za jakých jsou tyto peníze půjčeny.

 

Jedním z těchto druhů je i americká hypotéka bez dokládání příjmů. Ta kombinuje dvě výhody do jedné.

 

Tou první je, že není potřeba ručitel. Je však potřeba počítat s tím, že ona nemovitost bude až do zaplacení celé částky, včetně veškerých úroků a poplatků, majetkem firmy, která peníze půjčila, ačkoliv dlužník ji samozřejmě může užívat.

 

hypoteka1

 

Dále je zde fakt, že zde není po žadateli požadováno doložení příjmů. To ji činí mnohem přístupnější pro větší množství potenciálních zákazníků. Jistě, je to vyváženo vyššími úroky i poplatky, avšak pro mnoho lidí je to jediná možnost, jak získat peníze na koupi vlastní nemovitosti.

 

Nakonec záleží jen na vás, pro který druh se rozhodnete. Jen si vždy řádně přečtěte podmínky i smlouvu, ať se nespálíte.