Trávník je ozdobou zahrady

18 Led
2020

K úhlednému trávníku se dopracujeme pouze pravidelnou péčí. Pomocníkem nám bude kvalitní sekačka na trávu, bez které je údržba nemožná. Trh nabízí mnoho druhů. Důležité je, zorientovat se. Zvažujete koupi sekačky benzinové nebo elektrické? Každá má své výhody a nevýhody. Záleží na mnoha faktorech, mezi patří informace, zda budeme přístroj využívat na chatě či chalupě jednou za čas nebo bude u rodinného domu v permanenci takřka stále.
sekání trávníku
Ukazatelem pro výběr bude i rozloha pozemku. Velký pozemek budete elektrickou sekačkou upravovat stěží. Nebudete v dosahu elektrického proudu a bude nutné za sebou vláčet dlouhý prodlužovací kabel. Máte-li tedy k posekání rozlehlou plochu, vyberte si přístroj benzinový. Je výkonnější a v případě přerostlé trávy, větší výkonnost zcela určitě oceníte. Proto je samozřejmé, že výbavou je možnost nastavení výšky sečení pomocí páky nebo tlačítka. Navíc sekačku nemusíte tlačit, díky vlastnímu pohonu kol. Důležitý je záběr sečení. Jestli máte na zahradě úzké prostory, menší záběr bude výhodnější. Často trávník sekají ženy. U benzinového přístroje se může stát, že nastartování sekačky bude pro ženy komplikovanější. Natažení startovací šňůry je často nutné provést opakovaně a s větší razancí, to může být pro ženu problém. Jestli jste se rozhodli pro sekačku s pojezdem, vyberte takovou, u které je možnost pojezd regulovat.
sekačka na trávu
Fixně nastavená rychlost pro vás může znamenat velmi rychlou chůzi, která vám nebude vyhovovat. Další nevýhodu stabilního nastavení rychlosti pocítíme při sekání vysoké trávy, kdy je vhodnější chod pomalejší. Sekání ovlivňuje i svažitost zahrady. Pokud máte pouze rovnou plochu, sekání se vám podstatně ulehčí. Při svažitém a nerovném terénu vám budou více vyhovovat větší kolečka, které vám pomohou nerovnost lépe překlenout. Před zimou sekačku vyčistěte.