Invalidní vozík jako užitečný pomocník

11 Dub
2020

Invalidní vozík je doménou hlavně pro seniory, kteří už nezvládají samostatnou chůzi, pro lidi s různým druhem tělesného postižení, ale může být součástí každodenního života kohokoliv z nás po úrazech, nehodách a podobně. Invalidní vozík se tak stává jedním z největších pomocníků pro ty, kteří se z různých důvodů nemohou pohybovat na svých vlastních nohách. Omezení vlastní pohyblivosti je samo o sobě velmi stresující a invalidní vozík by měl být především skvělým pomocníkem, který opravdu usnadní život a pomůže při běžných každodenních záležitostech jak v domácnostech, tak i mimo ně.

rehabilitation-111391_960_720 (1)

Naštěstí máme na v současné době na trhu nepřeberné množství mechanických invalidních vozíků. Samozřejmostí jsou již také bezdušová kola, takže se s vozíkem nemusíte bát i do horšího terénu. Pro ty, kteří potřebují cestovat autem, jsou k dispozici transportní mechanické vozíky. Výborným pomocníkem jsou také invalidní vozíky odlehčené, jejichž manipulace se díky lehké hmotnosti stává jednodušší.

disabled-4027745_960_720

Každý člověk je individuální a má své různé potřeby a představy. Při výrobě invalidního vozíku lze mnoho věcí vyrobit individuálně, od rozměru sedáku, přes výšku madel až po sklon opěrky. To vše pro co největší pohodlí uživatele, který na invalidním vozíku tráví většinu dne a potřebuje tedy, aby mu naprosto vyhovoval a byl podle jeho představ. I užívání invalidních vozíků se může lišit. Někteří převážně starší uživatelé jej mohou potřebovat pouze na procházky mimo domov, někteří uživatelé jej potřebují ke každému pohybu, tedy i doma. Je tedy velmi důležité, jaký vozík si uživatel zvolí.

Invalidní vozík je velkým pomocníkem v často nelehké a složité životní situaci. Musí uživateli naprosto vyhovovat a také splňovat jeho představy a potřeby, které se mohou výrazně lišit například kvůli věku nebo míry postižení jednotlivých uživatelů.